Otevřeně o dezertu Lipánek

Lipánek dětem nebo pro sebe? „Vždyť je to jedno, Lipánek je láska na celý život.“ Tak začíná nové produktové video o oblíbeném dezertu.

Lipánek je lahodný krém stvořený z nejčistších darů přírody - tvarohu a smetany.

 

Smetana vzniká v odstředivce z tepelně ošetřeného mléka od kraviček z českých chovů, které prošlo důkladnou kontrolou. Odstředivka je nastavená tak, aby odstředivým pohybem oddělila od mléka smetanu o tučnosti 30 procent. Získanou smetanu poté zahřejeme, přidáme k ní cukr a důkladně promícháme.

Tvaroh získáme tak, že zahřejeme pasterované odtučněné mléko, takříkajíc mu dopřejeme „lázně“. Do něj pak přidáme mléčné bakterie v podobě zákysu a také malé množství syřidla, které se postará o vysrážení mléka. Z výsledného produktu pak odstředěním syrovátky získáme tvaroh. O tom si ale povíme jindy

Po této skoro až lázeňské proceduře tvaroh a smetanu  smícháme ve správném poměru. Buď směs necháme tak, jak je, pak jde o klasický smetanový Lipánek, anebo do ní přidáme přírodní vanilkové aroma, holandské kakao, popřípadě ovocnou složku. Tak vznikají Lipánky vanilkové, kakaové nebo ovocné.

Naše plnicí linka umožňuje i dávkování dvou variant do jednoho kelímku, vyrábíme tedy také Lipánky duo s příchutěmi vanilka-kakao, vanilka-jahoda a kakao-banán. A to je všechno. Do Lipánku patří jen samé dobré věci, vždyť je určený hlavně pro děti.

Dříve byla trvanlivost Lipánku pouhé dva dny, ale dnes si na něm díky nejmodernějším výrobním technologiím můžete pochutnat mnohem déle, i když složení je přes padesát let stále stejné. Je prostě poctivý a dobrý.

Madeta. Tak chutná mléko.